20 Mayıs 2017 Cumartesi

El ve ayak şişmesine bitkisel çözüm


Atkestanesi

Bu yazı bazı insanlarda görülen el ve ayak şişmesine karşı bitkisel bir çözümden bahsedeceğiz El ve ayak şişmesinin nedeni genelde dokuların su toplaması sonucu ödem oluşturması ile ilgilidir. 
    Dokuların bu şekilde fazla suyu toplayarak ödemi oluşturması en çok el ve ayaklarda şişlik olarak görülür. Genelde bu ödem ile oluşan şişlikler kendiliğinden geçse de bazı hastalarda uzun süreli rahatsızlığa neden olmaktadır. Şifalı bitki konusunda yaptığımız araştırma ile bu konudaki şifalı bitki çözümlerini araştırdık.

Atkestanesi bitkisinin tıbbi niteliklerinin, büzücü, gerginleştirici, iltihaplanma önleyici, ödem sonrası ortaya çıkan iltihaplanmaları önleyici olduğu, kan dindirici ve kan akışını hızlandırıcı olduğu bilinmektedir. İşte tam aradığımız bitki bu olsa gerek. Bitkinin tıbbi niteliği olan ödem sonrası iltihaplanmayı önleyen faydasından yararlanmak gerek. Peki bu konuda bitkiden nasıl faydalanabiliriz?
 
Atkestanesi bitkisinin yan etkileri ve zararları Nelerdir? 
Önerilen ölçülerde yan etkisi bulunmamaktadır ancak bu ölçüleri ve kullanım sürelerini doktorunuzun tavsiyesi ile kullanmalısınız. Çünkü bu ölçünün dışında ve bazı hastalıkları bulunan kişilerde tavsiye edilmez. Faydaları olduğu kadar Atkestanesinin zararları da vardır. Bu durumları şu şekilde örnekleyebiliriz. Böbrekleri zayıf olan ve böbrek hastası olan atkestanesinden yapılacak ilaç ve tedavi şekillerini doktoruna danışmadan kullanmamalıdır. Aynı şekilde kalp ve damar hastalıkları bulunan hastalar içinde geçerlidir. 

            ÖNEMLİ : ATKESTANESİ ZEHİRLİ MİDİR?
Evet bu konuda çoğu kişi Atkestanesinin zehirli olduğunu söylemektedir. Atkestanesi’nin olmamış meyvesi ve yeşil kapsülü zehirlidir. Atkestanesi kullanımı konusunda Dikkatli ve Bilinçli olmalısınız çünkü Atkestanesi kullanımı sonucunda ölümle sonuçlanmış zehirlenmeler meydana gelmiştir.
     Atkestanesi bitkisinin yaprağından, çiçeğinden, tohumundan ve ağaç kabuğundan faydalanarak çeşitli reçeteler yapılmaktadır. Biz bu konuda el ve ayak şişkinliğinin yani ödem sonrası oluşan şişkinliğin geçmesi için tohumundan faydalanacağız. Varis rahatsızlıkları içinde kullanılan bir bitki olan doğal iltihap önleyici Atkestanesi’nin tohumu ile bir banyo hazırlamamız gerekmektedir.
Atkestanesi ile el ayak şişmeleri için hazırlanacak banyo için 15 adet Atkestanesi tohum 3 litre suda 15 ile 20 dakika arasında kaynatılıp bir kovaya süzülür. Süzülen su içinde eller ve ayaklar banyo yapılır. Eller dirseğe kadar su içinde banyo yaptırılırken ayaklar ise dizkapaklarına kadar yapılır.
                                                                     

1 yorum:

  1. https://disciplina-e-sabedoria.blogspot.com.br/2018/03/disciplina-e-sabedoria.html

    YanıtlaSil